Ciemność, widzę ciemność! – Grająca żarówka od Sony

Żarówka Sony LED Light Bulb Speaker

Firma Sony na tegorocznych targach Consumer Electronics Show, zaprezentowała szklany głośnik Symphonic Light, który jednocześnie pełnił rolę lampy. Co prawda, jego cena nie została ujawniona, jednak za jego poprzednika – Sountina, trzeba było zapłacić bagatela 20 tysięcy złotych. Jeżeli Symphonic Light osiągnie podobny poziom cenowy, firmie Sony nie uda się upowszechnić ich koncepcji – Life Space UX, zakładającej zarządzanie przestrzenią za pośrednictwem smartfonu. I chyba to było powodem, dlaczego w ofercie firmy pojawiły się… grające żarówki Sony LED Light Bulb Speaker.

W urządzeniu znalazły się diody LED o jasności 360 lumenów, głośnik Bluetooth o mocy 2 watów oraz moduł NFC. Po sparowaniu żarówki z naszym smartfonem/tabletem dzięki dedykowanej aplikacji na systemy iOS i Android, dokonamy fuzji światła i dźwięku. W aplikacji SongPal mamy możliwość kontrolowania jasności żarówki Sony LED Light Bulb Speaker i zmieniania głośności odtwarzanej muzyki, jakkolwiek to brzmi. Tych samych czynności dokonamy także za pomocą dołączanego do zestawu pilota. Według producenta, grająca żarówka ma przydać się w miejscach, gdzie trudno jest zamontować inny sprzęt grający – np. w łazience czy w kuchni.

Żarówka Sony LED Light Bulb Speaker zadebiutowała na rodzimym rynku producenta w cenie 23880¥ i w tym momencie nie jest dostępna poza terenem Japonii. Ma też jedną wadę, nie jest to urządzenie innowacyjne, jak to miało miejsce w przypadku Symphonic Light. Podobne smart-żarówki znajdują się już w ofercie innych producentów i są w porównaniu do produktu Sony znacznie tańsze, gdyż 23880¥, to w przeliczeniu 199$. Nie jestem przekonany, czy przy takich cenach oświetlenia, w inteligentnej przestrzeni Sony nie będzie jednak ciemno.

Maksymilian Pijanowski

Źródło: Sony, TheVerge

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>