Który pokrowiec wybrać? Ten od projektanta za 1000zł czy ten za 39zł, a może ten za 19zł? Co sprawdza się lepiej

iPhone 5 w beżowym futerale
A może w beżu?

Mój wpis o pękniętej szybce w iPhone 6 i patencie firmy Apple, który ma temu zapobiegać, w ciągu 3 dni został najczęściej czytanym na mojej stronie i aktualnie ma ponad 4 tysiące wyświetleń. Dlaczego? Powód jest prosty, każdemu z nas choć raz wypadł z ręki telefon. Skutek? Niedziałające urządzenie i wysoki koszt naprawy, w najlepszym przypadku posiadanie smartfona, tabletu o dość oryginalnie zmodernizowanych kształtach. Tymczasem czekając na opisany patent, chronimy nasze smart zabawki w pokrowcach, futerałach, bumperach.Drugim zakupem posiadaczy większości telefonów z Androidem jest karta pamięci? Tak napisałem. Co w takim razie kupują w drugiej kolejności użytkownicy iPhone’ów, iPad’ów? Kupują pokrowiec. Zrobiłem tak i ja.
Jaki jest wybór, wszyscy wiedzą. Wystarczy do przeglądarki wpisać „futerał do …”, i wszystkie będą najlepsze, dające największą ochronę, najbardziej oryginalne, najdroższe, najtańsze etc. Więc który wybrać? Posiadam kilka, zarówno takie z logo projektanta mody, jak i taki za 19zł. Co sprawuje się lepiej?
Do swojego pierwszego iPada wybrałem pokrowiec amerykańskiego projektanta Michaela Korsa, nie kierowałem się metką, chciałem znaleźć model w kamuflażu i taki znalazłem. A to, że ma dodatkowo blaszkę z logiem wtedy mi nie przeszkadzało. Jest to model, do którego wsuwamy nasz tablet. Wykonany został ze skóry i przeznaczony jest dla iPada z przekątną ekranu 9,7 cala, zrobione zostało to dokładnie, bez zbędnych luzów wewnątrz. Środek wykonano ze sztucznego materiału, a pomiędzy warstwami znajduje się miękkie wypełnienie. Kilka razy niezamierzenie testowałem i zamortyzował upadek bardzo dobrze. Jego wady? Brak zabezpieczenia przed wysunięciem się tabletu, niosąc „do góry nogami” łatwo o katastrofę, mimo wspomnianych małych luzów wewnątrz. No i ta blaszka, odkładając pokrowiec na meble, łatwo je nią porysować, a gdy położymy na niej tablet rysujemy go, a mieliśmy chronić… Cena? Nie pamiętam, ale za inne tej marki zapłacimy u polskich dystrybutorów 290-329zł.

Futerał na iPada Michael Kors
Futerał na iPada Michael Kors

Kolejnego iPada jeszcze nie kupiłem, ale… pokrowiec do niego już mam. Jest to model, w którym chciałem wykluczyć błędy poprzedniego. Wybrałem pokrowiec angielskiego domu mody Burberry. Wykonany został z czarnej skóry wytłoczonej w charakterystyczną dla tej marki kratkę. Wnętrze także w kratkę nadrukowaną na materiale. Pomiędzy warstwami nie wyczuwam dodatkowego wypełnienia, dlatego ochronę ma stanowić zewnętrzna warstwa grubej skóry. Oby… Na plus, prócz wyglądu przede wszystkim, przemawia zapięcie zabezpieczające przed przypadkowym wysunięciem i brak logo, blaszki etc. na jego powierzchni. Taka dyskretna elegancja. Wady? Brak wypełnienia, duże luzy wewnątrz, gdy włożymy iPada, choć teraz przy grubości 6,1mm, wejdzie do pokrowca nawet z pleckami czy w bumperze, no i cena 235€… Żeby koleżanka nie napisała „Pijanowski, co metka to podnietka”, mamy grudzień i są wyprzedaże, więc nie zapłaciłem oficjalnej ceny…

Futerał na iPada Burberry
Futerał na iPada Burberry

IPhone 5, gwiezdna szarość, aluminium i problemy z odpryskami na obudowie. Jak wiadomo „amelinium nie pomalujesz”, więc zanim kupiłem inny pokrowiec, zaopatrzyłem się w czarny gumowy bumper za 19zł.

Bumper no name na iPhone'a
Bumper no name na iPhone’a

Tym innym okazał się futerał firmy Hugo Boss. Tak szybko: czarny, skórzany, wsuwany. Wnętrze z materiału, które wyczyści ekran iPhone’a z odcisków palców. Świetne dopasowanie do kształtu, zero wolnych przestrzeni, tak świetne, że jest problem z wyciągnięciem smartfona na czas by odebrać rozmowę…. Ułatwiać to miał specjalny pasek, po którego pociągnięciu telefon się wysuwa. Owszem smart rozwiązanie, ale „time is money”! Wady i zalety? Te same, świetna ochrona, tylko czemu aż tak? Cena 49€.

Futerał na iPhone'a Hugo Boss
Futerał na iPhone’a Hugo Boss

A teraz mój ulubiony pokrowiec. Beyzacases na iPoda Classic. Cena? 39zł. Wykonanie bez wad, czarny, skórzany, wnętrze z materiału, idealne dopasowanie. Nie ma problemów z wyciąganiem urządzenia, ułatwia to, umieszczony na spodzie pokrowca otwór. Delikatnie popychamy iPoda od spodu i wyciągamy z drugiej strony, proste i praktyczne. Producent pokrowca potrafił połączyć dobre wykonanie, użyte materiały, funkcjonalność i ochronę w cenie 39zł, innym nie udała się ta sztuka do końca, nawet w cenie 1000zł.

Futerał na iPoda Classic Beyzacases
Futerał na iPoda Classic Beyzacases

Dlaczego więc kupiłem tamte? Za głupotę i działanie według hasła „if you love it, you buy it” trzeba płacić. A tymczasem kończę wpis, krytykę wezmę na klatę, a raczej plecy, ochronę pożyczę od iPhone’a, bo bumper za 19zł dalej dobrze chroni mojego smartfona.

Maksymilian Pijanowski

Źródło zdjęć: album prywatny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>