Leef iBridge – sposób na zwiększenie pamięci iPhone’a i iPada

iBridge przyłączony do iPhone'a

Według przedpremierowych plotek na temat nowych iPhone’ów tegoroczne modele miały posiadać pamięci wewnętrzne o pojemności 32, 64 lub 128GB. Była to ciekawa informacja, ponieważ tym samym użytkownicy wybierający podstawową wersję smartfona uzyskaliby dwa razy więcej miejsca na dane w stosunku do stosowanej dotychczas wersji 16GB. Ma to szczególne znaczenie w przypadku iPhone’ów, ponieważ nie posiadają one możliwości rozszerzenia pamięci za pomocą kart microSD i choć kilka miesięcy temu napisałem o prawdopodobnym wprowadzeniu takiego rozwiązania przez Apple w kolejnych generacjach smartfona, to już sama data publikacji tego wpisu wskazywała, iż był to wyłącznie mój żart Prima-aprilisowy. Po debiucie iPhone’a 6S i 6S Plus okazało się, że w ofercie nadal znajduje się wersja 16GB, a slotu kart jak nie było, tak nie ma. Na szczęście, dzięki Leef iBridge istnieje sposób, aby pamięć tą rozszerzyć.

Najnowsza generacja iPhone’ów została wyposażona w 12Mpix aparat z możliwością nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Minuta takiego nagrania zajmuje 375MB i choćby tylko z tego powodu użytkownikom, którzy wybrali wersję 16GB, szybko zacznie brakować wolnego miejsca na dysku smartfona. Prócz samych iPhone’ów, taki wariant pojemnościowy posiadają również podstawowe modele iPadów oraz iPodów Touch. Chociaż za ich pomocą nie nagramy filmów w tak wysokiej rozdzielczości, to wystarczy kilka większych gier i aplikacji, albumów ze zdjęciami oraz parę filmów i trochę muzyki, aby także na tych urządzeniach zobaczyć informację ”Brak wolnego miejsca na dysku”. Pewnym wyjściem z sytuacji jest korzystanie z usług dysku w chmurze np. iCloud czy Dropbox, jednak wygodniejszym rozwiązaniem jest dodatkowa pamięć w formie Pendrive’a, a takim urządzeniem jest właśnie wspomniany Leef iBridge, pamięć przenośna wyposażona w złącza USB 2.0 i Lightning.

Podstawowym zadaniem iBridge jest archiwizacja danych, zwłaszcza zdjęć i plików video zgromadzonych na urządzeniu firmy Apple, wyposażonym w port Lightning i system iOS. Służy do tego dedykowana mu darmowa aplikacja Mobile Memory firmy Leef Ltd., dostępna w sklepie App Store . Dzięki niej możliwe jest nie tylko zgranie plików z iPhone’a, iPada i iPoda na pendrive’a, ale także ich transport w odwrotnym kierunku. Ponadto po podłączeniu urządzenia do portu Lightning z poziomu aplikacji użytkownik otrzymuje dostęp do aparatu, a wykonane w ten sposób zdjęcia i filmy są zapisywane bezpośrednio w pamięci iBridge. Dodatkowo aplikacja Mobile Memory służy także jako menadżer plików, oferując wygodne przeglądanie zapisanych danych.

Wyposażenie urządzenia w złącze USB sprawia, że na iBridge przeniesiemy również pliki z komputera, aby następnie otworzyć je w stosownej aplikacji dla systemu iOS na smartfonie, tablecie i odtwarzaczu firmy Apple. Co ciekawe, wiele z plików otworzymy bezpośrednio we wspomnianej aplikacji, która radzi sobie z odtwarzaniem:

  • formatów video – mp4, m4v, mpv, mov, mpg, mkv, wmv, flv, 3gp, gif;
  • formatów audio – wav, aac, aif, aiff, caf, m4a, mp3;
  • zdjęć – jpg, tiff, gif;
  • dokumentów – doc, docx, htm, html, key,numbers, pages, pdf, ppt, pptx, txt, rtf, vcf, xls, xlsx, zip, ics.

Urządzenie dostępne jest w wersjach 16, 32, 64, 128 i 256GB, a jego ceny zaczynają się od kwoty 200zł za model o najmniejszej pojemności.

Leef iBridge ma wymiary 60.5 x 18.5 x 18mm i dzięki kształtowi swojej obudowy jest bardzo poręcznym urządzeniem. Po podpięciu do portu Lightning, dzięki nadaniu całości formy przypominającej fajkę do nurkowania, jego dłuższa część spoczywa na tylnej obudowie, nie przeszkadzając w pracy na iPhone’ie i iPadzie. Taka fajka spokoju.

Maksymilian Pijanowski

Źródło: Leefco

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>