Niech moc będzie ze smartfonem! – Bateria Mimoco Power Tube Star Wars Series

Mimoco Power Tube Star Wars Series
Mimoco Power Tube Star Wars Series

”Dawno, dawno temu, w…” 2005 roku, w czasach, kiedy jeszcze baterie telefonów ze zmęczenia nie dyszały jak Lord Vader, na ekrany kin trafiła III część Gwiezdnych Wojen – Zemsta Sithów. W tym samym roku w Bostonie, już nie w tak odległej galaktyce, powstała firma Mimoco. Jest to studio projektowe, gdzie sztuka tworzenia zabawek łączy się z elektroniką użytkową. W ciągu zaledwie kilku lat, Mimoco stało się znane z swoich projektów pamięci Flash USB. Postaci z Gwiezdnych Wojen, Startreka, South Park, Transformers czy Hello Kitty i Little Pony ozdabiały prace projektantów. Rynek komputerów w ostatnich latach spotkał kryzys, pojawiły się chmury do przechowywania i synchronizacji danych, pociągnęło to za sobą również spadek sprzedaży popularnych pamięci przenośnych. Obecnie dla wielu użytkowników przenośnymi stały się same komputery, nosimy je w kieszeniach, torebkach i plecakach. Smartfony i tablety, bo o nich mowa, cierpią jednak na deficyt energii i także ją pod postacią powerbank’ów zaczęto ze sobą przenosić. A, że motywem Gwiezdnych Wojen można ozdobić wszystko, Mimoco  zaprojektowało swój Power Tube Star Wars Series. ”Niech moc będzie z wami”.

Na rynku dostępnych jest wiele banków energii o mniejszej i większej pojemności, jednak większość wygląda jak atak klonów… Jeżeli należymy do fanów Gwiezdnych Wojen lub chcemy, aby nasz smartfon zaczerpnął jasnej strony mocy, to wybór dla nas. W cenie 29,99 $ do wyboru mamy cztery motywy Power Tube’a C3PO, świetlny miecz, Stormtrooper i Darth Vader. Tak, zwolennicy Imperium oraz ciemnej strony mocy też znajdą tu swoich przedstawicieli. Kolorystyka poszczególnych wzorów powinna ponadto przypaść do gustu posiadaczom białych, złotych i czarnych modeli smartfonów. Zgadnijcie jaki do mojej gwiezdnej szarości wybiorę ja? Szturmowcy, hełmy z głów, przybył wasz Lord Vader.

Power Tube ma niewielkie wymiary 2x9cm i waży 60,7g, jest to równocześnie jego plus i minus. Pozwoli na łatwe przenoszenie, jednak przy takich rozmiarach, bateria nie może zaoferować zbyt dużo mocy. Jej pojemność to tylko 2600 mAh, co pozwoli dostarczyć do urządzenia mobilnego zaledwie cień legendarnej mocy Jedi lub jeden oddech Darth Vadera. Mała pojemność ma jednak jeszcze jedną zaletę, jej czas pełnego ładowania to tylko 3-4 godziny, w sam raz na powtórkę jednej z części gwiezdnej sagi. Żywotność baterii to podobnie, jak w innych tego typu, 500 cykli ładowań. Dzięki załączonemu kablowi USB z kilkoma końcówkami: mini i mikro USB, 30-pinową i Lightning oraz dla starszych modeli Nokii, bateria Star Wars od Mimoco pozwoli naładować wiele modeli smartfonów i odtwarzaczy MP3. Może gdy przeciwnikom zabraknie energii, PowerTube pozwoli podzielić się z nimi mocą bez względu na to, czy jesteśmy po jasnej stronie iPhone’a, czy Imperium Zła, Samsunga.

Maksymilian Pijanowski

Źródło zdjęcia: technabob.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>