Nifti – obudowa na iPhone’a 6 dla fanów selfie

Obudowa Nifti
Obudowa Nifti

W grudniu 2012 magazyn Time uznał słowo ”selfie” za jedno z dziesięciu najmodniejszych słów, natomiast 11 miesięcy później redaktorzy Oxford English Dictionary ogłosili je już słowem roku. Mamy rok 2015 i terminu ”selfie” nie trzeba już nikomu tłumaczyć. Moda na autoportrety wykonywane przednią kamerką smartfona spowodowała wysyp gadżetów, które mają ułatwiać ich pstrykanie. Jaki pożytek przyniosłaby setna ”sweetfocia” z obowiązkowym dziubkiem, gdyby nie możliwość podzielenia się nią z tysiącem znajomych w serwisach społecznościowych? Wystarczy udać się na Instagram i wpisać #me, aby naszym oczom ukazała się liczba twarzy, której twórcy wawelskich kasetonów nigdy nie zdołaliby wyrzeźbić. W pierwszej dziesiątce mobilnych aparatów, z których zdjęcia trafiły na Instagram, siedem to modele firmy Apple. Królują wśród nich nowe modele iPhone 6 i 6 Plus i to właśnie dla posiadaczy 4,7-calowej wersji smartfona lubiących selfie powstała obudowa Nifti.

Co prawda Nifti nie pozwoli wyeksponować w większym stopniu dziubka na selfie, jednak ułatwi sam proces złapania ekspozycji w odpowiednim momencie. Taką możliwość daje znajdujący się w obudowie i wyciągany z niej pilot zdalnego wyzwalania migawki aparatu. Został on ukryty z tyłu obudowy skąd w razie potrzeby wystarczy go wysunąć. Aby go używać nie potrzebujemy instalacji dodatkowej aplikacji na naszym smartfonie, wystarczy sparować pilota z iPhonem za pomocą połączenia via Bluetooth. Poprawne przeprowadzenie tej operacji zasygnalizuje niebieska dioda znajdująca się na urządzeniu. Zastosowanie technologii Bluetooth pozwala wykonać zdjęcie z odległości do 10m, choć do standardowego selfie taka odległość nie będzie potrzebna. Pilot zasila wbudowana litowo-jonowa bateria 50mAh, którą można w łatwy sposób doładować z portu USB w ciągu 20 minut. Zdjęcia selfie wykonywane są zazwyczaj całymi seriami, po ich ukończeniu producent obudowy Nifti zaleca wyłączenie pilota, by oszczędzić energię na kolejną sesje. Jeżeli nie zrobimy tego sami, po 5 minutach urządzenie wyłączy się automatycznie.

Pomimo, iż pokrowiec jest przeznaczony dla iPhone’a 6, to zaimplementowany pilot działa też z innymi urządzeniami działającymi pod kontrolą systemu iOS od wersji 5.0.
Jeżeli chodzi o samą obudowę Nifti, to została wykonana z cienkiego, lekkiego i wytrzymałego tworzywa sztucznego. Nie zapewni to maksymalnej ochrony naszemu smartfonowi w przypadku ekstremalnych selfie.
Produkt dostępny jest na stronie Amazonu, a jego cena została obniżona z 39,95$ na 11,97$. To chyba niewielka cena za możliwość wygodnego pstryknięcia sweetfoci.

Źródło zdjęcia: coolest-gadgets.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>