Żółty iPad Pro i rabat na biografię Jony’ego Ive’a

Jeżeli zależy Wam na wyróżnieniu się w korporacji, czy Starbucksie, a do tego chcecie posiadać jedyny w swoim rodzaju model iPada, to nadarza się ku temu niepowtarzalna okazja. Choć nowy 9,7-calowy iPad Pro trafił do sprzedaży w czterech wariantach kolorystycznych: srebrnym, złotym, gwiezdnej szarości i różowego złota, to jego większy odpowiednik był dla Apple prawdopodobnie zbyt Pro, aby oferować go w kolorze różowym. Wydaje się, że po kilku miesiącach, główny projektant Apple Jony Ive zmienił zdanie co do „profesjonalizmu” kolorystyki, bowiem wraz z kierowanym przez siebie zespołem stworzył wyjątkowy egzemplarz iPada w kolorze żółtym.

W ubiegłym roku jeden z czytelników serwisu 9to5Mac donosił, że w kupionym przez niego srebrnym 12,9-calowym iPadzie Pro zamontowano przycisk Home przeznaczony dla złotej wersji kolorystycznej tego tabletu. Jak stwierdził jego właściciel, po zgłoszeniu się z iPadem do pomocy technicznej Apple poinformowano go, że jest to wada fabryczna, która dotyczy niewielkiego odsetka tych urządzeń. Co prawda tablet kwalifikował się do wymiany, to jego właściciel postanowił go mimo wszystko zatrzymać, gdyż jak doradzono mu w salonie AT&T, gdzie iPad zostal kupiony, urządzenie jest na tyle unikatowe, że będzie można je później sprzedać z zyskiem. Nie wiadomo ile takich urządzeń trafiło ostatecznie na rynek i jaką cenę mogą one osiągnąć, dlatego zamiast zamawiać i odsyłać kolejne iPady Pro z nadzieją na ten unikalny, warto wesprzeć akcję charytatywną i zainwestować w jego specjalny żółty model.

Ten wyjątkowy egzemplarz iPada Pro zostanie zlicytowany w ramach zbiórki pieniędzy dla londyńskiego Design Museum, z którym Jony Ive rozpoczął współpracę jeszcze przed zatrudnieniem się w Apple. W 1990 roku odpowiedzialny obecnie za wygląd iPhone’ów Ive   zaprezentował tam swój projekt telefonu komórkowego, a w 2003 został pierwszym laureatem nagrody „Designer of the Year”, którą londyńskie muzeum przyznało mu za projekt komputera iMac.

Licytacja odbędzie się w dniu 28 kwietnia i według przewidywań żółty iPad Pro zostanie sprzedany za 10 – 15 tysięcy funtów. Jeżeli cena wydaje się Wam zbyt wysoka, to usprawiedliwiają ją w pewnym stopniu dołączone do tabletu i także zaprojektowane na tą okazję specjalne edycje akcesoriów – Smart Cover i Apple Pencil. Okładka na iPada została wykonana z niebieskiej skóry, a futerał dla rysika z pomarańczowej. Apple Pencil posiada ponadto złotą, a nie jak w przypadku standardowych modeli srebrną, końcówkę. Są to jedyne takie egzemplarze na świecie, co zostało potwierdzone przez firmę z Cupertino stosownym oznaczeniem „Edition 1 of 1” umieszczonym na iPadzie oraz Smart Cover. Jesteście zainteresowani czy poczekacie jednak na wersję różową?

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o Jonym Ive, to dokonując zakupu jego biografii autorstwa Leandera Kahney’a na stronie serwisu Audioteka.pl po wpisaniu hasła Maxessibility otrzymacie rabat w wysokości 20% ceny audiobooka.

Maksymilian Pijanowski

Źródło zdjęcia: iMore 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>