Udostępnij swoje oczy – Aplikacja Be My Eyes

Ikona aplikacji Be My Eyes
Aplikacja Be My Eyes

Gdy dowiedziałem się o aplikacji Be My Eyes natychmiast ją pobrałem. Jest darmowa, jednak to, co oferuje, jest dla niektórych bezcenne. Jak bardzo bezcenne? A na ile wycenicie swoje oczy? Aplikacja Be My Eyes pozwala udostępnić je osobom, które tego potrzebują.
Na czym to polega? Zasada działania jest bardzo prosta. Po instalacji Be My Eyes na smartfonie dołączamy do platformy łączącej osoby widzące i te z dysfunkcją wzroku. Uruchamiając po raz pierwszy ten program, jesteśmy pytani do jakiej grupy należymy. Wybierając opcję „Sighted” stajemy się wolontariuszami gotowymi udostępnić swoje oczy, gdy zostaniemy o to poproszeni. Wybierając „Blind”, możemy o taką pomoc poprosić.
Rozmowa polega na połączeniu video. Osoba z dysfunkcją wzroku przesyła obraz ze swojej kamery w smartfonie kierując ją na przedmiot lub napis, którego objaśnienia potrzebuje, a wolontariusz odbierając takie połączenie stara się pomóc w opisie, co znalazło się przed obiektywem. To wszystko, proste i pomysłowe.
W chwili obecnej aplikacja Be My Eyes jest dostępna dla posiadaczy urządzeń Apple, jednak prace nad jej udostępnieniem dla systemu Android i Windows już trwają. Zarejestrowanych jest kilkadziesiąt tysięcy użytkowników i, co cieszy, głównie tych chcących udostępnić na moment swoje oczy.
Osoba niewidoma nie łączy się z wybranym wolontariuszem, tylko z pierwszym dostępnym. Jeżeli zdecydujecie się do nich dołączyć i nie będziecie w stanie pomóc, to bez obaw, nic nie szkodzi, może kolejna osoba da rade. Warto spróbować. Nie bójcie się pomagać.

Maksymilian Pijanowski

Link do pobrania Be My Eyes z App Store: https://itunes.apple.com/pl/app/be-my-eyes-helping-blind-see/id905177575?mt=8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>