Aplikacja MyApple Magazyn dostępna w App Store i Google Play

MyApple Magazyn

Dwa miesiące temu zadebiutował MyApple Magazyn, czemu poświęciłem jeden z moich wpisów, nazywając ten dwutygodnik nieprzypadkowo dobrą rzeczą. Okazało się, że miałem rację, co potwierdziło zainteresowanie czytelników. Pomimo okresu wakacyjnego, kilkadziesiąt tysięcy pobrań każdego numeru upewnia nas, że robimy to dobrze i nie ustajemy w wysiłkach, aby robić to jeszcze lepiej. Do tej pory magazyn mogliście pobierać na swoje urządzenia jedynie w formie pliku Pdf, jednak tak jak obiecywaliśmy, oddajemy w wasze ręce dedykowaną aplikację MyApple Magazyn.

Po udanych testach została ona zatwierdzona przez Apple i czeka na Was w App Store. Jako, że posiadanie urządzenia działającego pod kontrolą Androida nie oznacza braku zainteresowania produktami firmy Apple, równocześnie powstawała także wersja dla tego systemu, którą pobierzecie z Google Play.

Obie aplikacje umożliwiają wygodne czytanie wszystkich dostępnych numerów magazynu. Każdy z nich można zachować lub usunąć po przeczytaniu, zwalniając miejsce na swoim urządzeniu, a dzięki zastosowaniu powiadomień Push, otrzymacie informację o pojawieniu się nowych treści. Aplikacja dla urządzeń Apple jest dostępna w tym momencie wyłącznie na iPady z systemem iOS w wersji 8.4, natomiast możliwość czytania magazynu poprzez aplikację na iPhone’ie zostanie wprowadzona wraz z pierwszą większą aktualizacją.

Jeżeli chodzi o dostępność aplikacji MyApple Magazyn dla osób z dysfunkcją wzroku, to muszę się przyznać do swojej winy. Nie wziąłem udziału w beta testach i nie zwróciłem uwagi Michałowi Gapińskiemu na tą kwestię. Jest o niebo lepiej niż w przypadku pozostałych magazynów, które trafiają do Kiosku, jednak w tym względzie należałoby wprowadzić zmiany. Jestem już po rozmowie z Michałem i kiedy wróci z urlopu postara się na to spojrzeć od strony współpracy aplikacji z VoiceOver. Tak jak pisałem wcześniej, staramy się być coraz lepsi.

Zapraszam w imieniu całej redakcji do pobierania MyApple Magazynu w App Store i Google Play oraz dzielenia się opiniami i propozycjami ewentualnych zmian pisząc na adres mailowy dewelopera znajdujący się w zakładce informacyjnej aplikacji.

Maksymilian Pijanowski

Pobierz MyApple Magazyn z App Store
Pobierz MyApple Magazyn z Google Play

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>