Jak dodać emoji z „Gwiezdnych Wojen” do iPhone’a

Kilka dni temu twórcy Oxford Dictionary po raz kolejny wybrali najpopularniejsze słowo roku. Pomimo, iż uznanie za takie słów „selfie” i „vape”, mogło w ubiegłych latach zaskakiwać, to ich tegoroczny werdykt jest już dość kontrowersyjny. Według nich, najpopularniejszym słowem 2015 nie było nawet słowo, a ikona emoji. Konkretnie mówiąc, buźka płacząca ze szczęścia. Też się popłakałem…

Termin „emoji” pochodzi z języka japońskiego i powstał z połączenia słów – e „絵”, oznaczającego obraz i moji „文字” oznaczającego znak, przy czym jego podobieństwo do angielskiego „emotion i „emoticon” to tylko zbieg okoliczności. Co prawda zarówno emotikony, jak i emoji, służą generalnie do tego samego, to nie należy mylić obu tych pojęć, ponieważ emotikon przedstawia emocję lub minę za pomocą znaków klawiatury, a emoji to stylizowany obrazek. Choć obecnie programy służące do komunikacji automatycznie zmieniają część emotikon na ich graficzny odpowiednik, to trudno sobie wyobrazić odwrotną sytuację, chyba że ktoś potrafi stworzyć nie budzące wątpliwości odwzorowanie emoji dżokeja na koniu wyścigowym lub miski klusek. Spróbujecie?

Urządzenia firmy Apple, a zwłaszcza iPhone’y, przyczyniły się do wzrostu popularności emoji. Pomimo wprowadzenia w systemie iOS 9.1 pierwszej w przypadku platform mobilnych pełnej obsługi emoji w formatach Unicode 7.0 i 8.0, nie pozwala on na używanie ikon z filmu „Gwiezdne Wojny”. Być może fani tej gwiezdnej sagi, płaczący ze szczęścia na myśl o zbliżającej się premierze jej kolejnego epizodu, są po części odpowiedzialni za tegoroczne najpopularniejsze „słowo” Oxford Dictionary, jednak dając im do wyboru Yodę i Vadera, wynik mógłby być zgoła odmienny. Jak się okazuje, mimo wszystko istnieje możliwość wysłania takiej emoji w wiadomości z naszego iPhone’a.

Jeżeli moc jest z Wami i chcielibyście podzielić się tym z innymi, to pozwala na to oficjalna aplikacja „Star Wars” dostępna za darmo w sklepie App Store. Po jej zainstalowaniu, wśród kilku innych ciekawych opcji, znajdziemy zakładkę „GIFS + EMOJIS”, do której po niedawnej aktualizacji dodano ponad 50 emoji, m.in. C3PO, R2-D2 i BB-8 oraz TIE Fightery, świetlne miecze, a nawet starego i młodego Ben Kenobiego.

Aby użyć danej ikony w treści wiadomości, wystarczy wejść wcześniej do aplikacji, przejść do wspomnianej zakładki i wybrać odpowiednie emoji. Po jego tapnięciu, niezależnie, czy użyjemy mocy, czy naszego palca, zostanie ono automatycznie skopiowane do schowka. Teraz korzystając z systemowej aplikacji „Wiadomości” na naszym iPhone’ie, wystarczy już tylko kliknąć „Wklej”i gotowe.

W chwili obecnej możliwość wysyłania emoji z „Gwiezdnych Wojen” posiadają wyłącznie użytkownicy aplikacji „Star Wars” dla systemu iOS, jednak wkrótce ci, którzy wybrali ciemną stronę mocy, także powinni otrzymać jej aktualizację dla systemu Android.

Maksymilian Pijanowski

Pobierz aplikację Star Wars z App Store

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>