Termonuklearna aplikacja Move to iOS – szybka migracja z Androida na iPhone’a

Telefon z Androidem i iPhone

”Zniszczę Androida, ponieważ to kradziony produkt. Jestem gotów rozpętać wojnę termonuklearną przeciw niemu. Poświęcę swoje ostatnie tchnienie i ostatniego centa z 40-miliardowego majątku Apple, by to zrobić” – takich słów użył Steve Jobs dla określenia swojego stosunku wobec konkurencyjnego systemu podczas jednego z wywiadów z Walterem Isaacsonem, które złożyły się później na biografię założyciela firmy Apple. Na początku tego roku, zapasy gotówki firmy z Cupertino wynosiły już 178 miliardów dolarów, a obecny CEO Apple Tim Cook kontynuuje misję swojego poprzednika, bo jak inaczej nazwać wprowadzenie do Google Play aplikacji Move to iOS, ułatwiającej użytkownikom Androida porzucenie tej platformy na rzecz systemu Apple?

Od strony praktycznej, będą to dwie aplikacje. Jedna dla Androida, a druga dla nowego systemu iOS 9. Dzięki Move to iOS użytkownik smartfona z systemem od Google dokona szybkiej migracji na iPhone’a, aplikacja pozwoli na bezprzewodową synchronizację pomiędzy konkurencyjnymi urządzeniami kalendarzy, list kontaktów, wiadomości, zdjęć, filmów, zakładek w przeglądarce, kont pocztowych i niezabezpieczonych DRM plików multimedialnych.

Darmowe programy, jakie posiadacz Androidowego smartfona miał zainstalowane na swoim urządzeniu, jeżeli ich wersje będą dostępne w App Store, zostaną wyświetlone w aplikacji Move to iOS, jako sugerowane do pobrania. W przypadku płatnych, zostaną dodane do listy życzeń na koncie użytkownika sklepu Apple. Szkoda, że w tym przypadku, nie zdecydowano się na wykorzystanie części z 178 miliardów wolnych środków na zapewnienie możliwości ponownego darmowego pobrania zakupionych już raz aplikacji. Nawet w przypadku 100 milionów chętnych do migracji użytkowników, koszty byłyby mniejsze niż zysk przy obecnym poziomie marży z tej samej liczby sprzedanych dodatkowo iPhone’ów.

Aplikacja Move to iOS pojawi się prawdopodobnie w Play Store i App Store jesienią, wraz z premierą systemu iOS 9. Ciekawe czy Apple przewidziało działanie w odwrotnym kierunku z iOS na Androida, czy zablokowało taką opcję, bo z bronią termonuklearną trzeba uważać.

Maksymilian Pijanowski

Źródło: Apple

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>