Pudełkowe wersje Microsoft Office 2016 dla Mac i Windows

Dosłowne tłumaczenie z języka angielskiego terminu ”Box office” to biuro w pudełku. Tak nazywane są kasy biletowe kin i teatrów, a obecnie określa się nim także ranking filmów pod względem osiągniętych przezeń dochodów. Przedwczoraj zadebiutowała pudełkowa wersja najnowszego pakietu biurowego Microsoftu – Office 2016, sprawdźmy czy pod względem cenowym również ona okaże się hitem.

Choć z wydanego przez Microsoft w lipcu bieżącego roku finalnego wydania pakietu Office 2016 dla komputerów Mac mogli korzystać wyłącznie subskrybenci usługi Office 365, to i tak byli oni w lepszej sytuacji niż użytkownicy systemu Windows. Ci na swoją wersję musieli poczekać do minionego wtorku. Dodatkowo firma z Redmond wprowadziła również pudełkowe wersje pakietu.

Dotychczas, użytkownicy chcąc skorzystać z najnowszej edycji biurowych programów Microsoftu w domowych warunkach mieli do wyboru dwie opcje – usługi Office 365 – Personal lub Home. Pierwsza z nich pozwalała na zainstalowanie aplikacji Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher i Access w wersji Office 2016 na jednym komputerze, tablecie i telefonie. Dodatkowo w ramach miesięcznej subskrypcji przysługuje 1 TB miejsca na dane w chmurze Microsoft OneDrive oraz 60 minut miesięcznie na połączenia z numerami komórkowymi i stacjonarnymi przez Skype’a. Koszt subskrypcji opcji Personal wynosi 29,99 zł miesięcznie lub 299,99 zł rocznie.

Usługa Office 365 Home daje dostęp do tych samych pełnych wersji aplikacji, jednak w jej ramach można z nich korzystać na pięciu komputerach, tabletach i telefonach, a każdy użytkownik otrzymuje 1 TB przestrzeni w OneDrive i 60 minut na rozmowy przez Skype’a. W przypadku wybrania tej subskrypcji jej miesięczny koszt to 42,99 zł, a roczny 429,99 zł.

Wprowadzając pakiet Office 2016 w wersji na komputery z Windows, w ofercie firmy Microsoft pojawiły się także wersje pudełkowe tego pakietu.

Za wersję z licencją na jedno stanowisko dla użytkowników domowych i uczniów zawierającą wyłącznie aplikacje Word, Excel, PowerPoint i OneNote zapłacimy 639,90 złotych, natomiast wersja dla użytkowników domowych i małych firm wzbogacona o Outlook to już koszt 1199 zł.

Jeżeli chcielibyśmy otrzymać dostęp do pełnej wersji pakietu biurowego Microsoftu, to za wersję pudełkową dla Windows zapłacimy 2299 zł. Tyle, ile za 10 lat subskrypcji usługi Office 365 Personal, dlatego nie przeszkadza mi brak tej wersji dla komputerów Mac, bo lepiej wypożyczyć ją z sieci w ramach subskrypcji.

Maksymilian Pijanowski

Źródło: Microsoft

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>