Tablet z projektorem – Lenovo Yoga Tab 3 Pro

Jeżeli 5,5-calowy ekran smartfona i 10-calowy ekran tabletu to wciąż dla kogoś zbyt mała przekątna obrazu, powinien zainteresować się nowym tabletem Lenovo Tab 3 Pro. Wprawdzie jego wyświetlacz ma także 10,1-cali, jednak wbudowany w urządzenie projektor, pozwoli wyświetlić obraz o przekątnej do 70 cali. Wystarczy?

Tablety z serii Yoga od początku wyróżniały się swoją obudową. Charakterystyczne zgrubienie na dłuższej krawędzi urządzenia skrywało bardziej pojemną baterię oraz stanowiło część odchylanej podpórki. W modelu Yoga Tab 3 Pro nie zabrakło tego elementu, a dodatkowo wzbogacono go we wspomniany projektor. Dzięki możliwości obrócenia go pod kątem 180° obraz z tabletu możemy wyświetlić na ścianie lub suficie.

Tablet Yoga Tab 3 Pro z projektorem/ technobuffalo.con

Cóż z tego, że lepiej widać, kiedy nic nie słychać, dlatego, aby zapewnić odpowiednią jakość dźwięku, w modelu Yoga Tab 3 Pro jego producent zdecydował się wykorzystać doświadczenie firmy JBL. Jak zapewnia Lenovo, wbudowany system czterech głośników z technologią Dolby Atmos pozwala osiągnąć wrażenie dźwięku przestrzennego. W urządzeniu znajdziemy również pochodzący od Wolfsona układ Master Hi-Fi WM5102S przeznaczony do urządzeń mobilnych, dzięki któremu lepiej usłyszymy rzeczywiste brzmienie nagrań.

Lenovo Yoga Tab 3 Pro został wyposażony w 10,1-calowy ekran UHD o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, 4-rdzeniowy procesor Intel Atom x5-Z8500 (2,24 GHz), 2 GB RAM, 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia za pomocą  kart microSD o dodatkowe 128 GB, główny aparat 13 Mpix i przednią kamerkę 5 Mpix, opcjonalny moduł LTE oraz system Android 5.1 Lollipop. Pomimo, iż przy włączonym projektorze z całą pewnością nie otrzymamy takiego wyniku, to na uwagę zasługuje zainstalowana w Yoga Tab 3 Pro bateria o pojemności 10200 mAh, która ma wystarczyć na 18 godzin pracy urządzenia.

Tablet został zaprezentowany w ubiegłym tygodniu na berlińskich targach elektroniki użytkowej IFA 2015, natomiast w sklepach pojawi się w listopadzie, a jego podstawowa cena wyniesie 499 dolarów.

Model Yoga Tab 3 Pro to nie jedyny przedstawiciel tej serii zaprezentowany na IFA. Firma Lenovo pokazała także budżetowe modele – Yoga Tab 3 z ekranami o przekątnej 8 lub 10,1-cali i rozdzielczości HD 1280 x 800 pikseli. Urządzenie posiada 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 210 (1,3 GHz), wspomagany przez 1 GB RAM. Na dane przeznaczono tutaj 16 GB miejsca, jednak tak jak w modelu Pro, istnieje możliwość jej rozszerzenia o 128 GB za pomocą kart microSD. Yoga Tab 3 bez oznaczenia Pro, nie posiada projektora, a w zamian otrzymujemy co prawda obracaną o 180 stopni, ale tylko jedną kamerę 8 Mpix. Bateria w 8-calowej wersji tabletu ma pojemność 6200 mAh, a większy model 8400 mAh.

Lenovo Yoga Tab 8 pojawi się w sklepach 1-ego października w cenie 169 dolarów, natomiast na model z 10-calowym ekranem poczekamy do 1-ego listopada i zapłacimy za niego 199 dolarów.

Maksymilian Pijanowski

Źródło: Lenovo, Technobuffalo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>