Bose Hearphones – słuchawki niczym aparat słuchowy

Mężczyzna w słuchawkach Bose Hearphones uśmiechający się do dziewczynki

Amerykańskie przedsiębiorstwo Bose Corporation, specjalizujące się w produkcji sprzętu audio, rozszerzy wkrótce swoją ofertę o nowy model bezprzewodowych słuchawek wyposażonych w technologię aktywnej redukcji hałasu. W przeciwieństwie do popularnej serii QuietComfort, zaoferują one jednak coś jeszcze. Prócz samej redukcji odgłosów otoczenia, pozwolą także lepiej usłyszeć to, co znajduje się bezpośrednio przed nami.

Według informacji na stronie producenta nowy model słuchawek – Bose Hearphones, dzięki możliwości sterowania dźwiękiem pozwoli skupić się na tym, co chcemy usłyszeć przy jednoczesnym zmniejszeniu rozpraszających odgłosów otoczenia. W słuchawkach zostanie wykorzystany system aktywnej redukcji hałasu zastosowany w modelach QuietComfort i QuietControl, a selektywne słuchanie umożliwią wbudowane mikrofony kierunkowe. Bose Hearphones, podobnie jak wcześniejsze modele QuietComfort 20 i QuietControl 30, są słuchawkami dokanałowymi, jednak tak jak w przypadku drugiego z wymienionych modeli, producent zdecydował się tutaj na zastosowanie technologi Bluetooth do przesyłania sygnału audio.

Za sprawą wbudowanych mikrofonów kierunkowych i regulacji głośności, użytkownik będzie miał możliwość m.in. lepszego słyszenia znajdującego się przednim rozmówcy lub artysty na scenie przy równoczesnym wytłumieniu innych odgłosów czy oglądania telewizji z własnym, niezależnym od rzeczywistego, poziomem głośności. Funkcja ta jest oczywiście opcjonalna i nic nie stoi na przeszkodzie, aby słuchawki były wykorzystywane wyłącznie w tradycyjny sposób – do słuchania muzyki.

Pomimo, iż opisywane słuchawki nie trafiły jeszcze do sprzedaży, to w amerykańskim App Store pojawiła się już dedykowana im aplikacja „Hear”. Pozwoli ona użytkownikom na dostosowywanie dźwięku słuchawek oraz na tworzenie i zapamiętywanie własnych ustawień dla różnych środowisk. W przeciwieństwie do aplikacji „Bose Connect” kompatybilnej z pozostałymi bezprzewodowymi słuchawkami producenta, aplikacja „Hear” jest kompatybilna wyłącznie z modelem Bose Hearphones.

Dzięki systemowi aktywnej redukcji hałasu stosowanemu przez firmę Bose, użytkownik słuchawek może usłyszeć w nich więcej przy niższym poziomie głośności. Ma to zasadnicze znaczenie dla ochrony naszego słuchu. Zdaniem naukowców za kilka lat aparaty słuchowe będą równie popularne co okulary. Patrząc z tej perspektywy, nowe słuchawki Bose wydają się być prawie produktem medycznym – z jednej strony chronią słuch dzięki wspomnianej redukcji hałasu, a z drugiej działają już jak aparat słuchowy.

Źródło: 9to5Mac, Bose

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>