Uwolnij swoje uszy – recenzja adaptera Bluetooth HK BTA10

Bez względu na jakość i wygodę użytkowanych przez nas słuchawek chcemy po pewnym czasie się od nich uwolnić. Obsługa urządzeń za pomocą screenreaderów, słuchanie muzyki czy książek w formacie audio wymusza u osób z dysfunkcją wzroku stałą integrację audio z posiadanymi urządzeniami. Czasem wyglądamy już jakbyśmy my i nasze słuchawki stanowili całość w idealnej symbiozie. Jednak dajmy odpocząć naszym uszom.
W chwili obecnej większość treści audio, których słuchamy, jest przez nas kupowana, strumieniowana i przechowywana w postaci cyfrowej na naszych urządzeniach mobilnych i komputerach. Urządzenia te umożliwiają bezprzewodowe przesyłanie materiału audio za pośrednictwem technologi Bluetooth. Trzeba jednak mieć na co ją przesłać. Posiadacze starszych urządzeń stacjonarnych nie wyposażonych w technologię Bluetooth, a chcący odtworzyć swoją ulubioną muzykę na domowych centrach rozrywki i udostępnić ją większemu gronu słuchaczy czy też po prostu chcący chwilowo odpocząć od słuchawek stanęli przed dylematem zakupu nowego sprzętu audio. I tu na przeciw ich oczekiwaniom wychodzi firma Harman Kardon ze swym zewnętrznym adapterem Bluetooth BTA-10.
Adapter umożliwia przesyłanie materiałów z dowolnego smartphone’a, tabletu i z innych urządzeń, typu odtwarzacze mp-3 czy laptopy, na dowolny domowy system audio za pośrednictwem łączności Bluetooth w standardzie 2.1. Odbiornik podłączamy za pomocą dołączonych kabli do sprzętów wyposażonych w dodatkowe wejście 3,5 mm lub stereo RCA. Podłączenie trwa kilka sekund. Następnie odczekujemy 10 minut i możemy rozpocząć parowanie urządzeń. Ułatwia nam to umieszczona na obudowie niebieska dioda, która podczas procesu wyszukiwania mruga, a po połączeniu świeci delikatnie światłem stałym. Po sparowaniu wystarczy wybrać muzykę i cieszyć się nią w całym pomieszczeniu.
Dzięki technologi Harman True Streamy bezprzewodowe połączenie audio uzyskuje najwyższą możliwą jakość. Technologia ta powstała w celu uzyskania jak najlepszej jakości audio i podniesienia ogólnej jakości dźwięku przy przesyłaniu go z urządzeń bezprzewodowych. I rzeczywiście, adapter dzięki zoptymalizowaniu przepustowości powoduje, że skompresowany sygnał audio wysyłany z urządzenia źródłowego jest dekodowany bezbłędnie i jest jak najbardziej wiernie odtworzony, jakby to miało miejsce przy przesłaniu go standardową drogą kablową.
BTA-10 zapamiętuje do ośmiu źródeł audio. Oznacza to, iż każde z naszych urządzeń już zapamiętanych parujemy tylko raz.
Przydatną funkcją jest automatyczne przechodzenie adaptera w stan stand-by po wyłączeniu łączności Bluetooth w urządzeniu, z którego odtwarzana jest muzyka. Wymiary BTA-10 to tylko 50 x 50 mm i waga 35 g, dzięki czemu idealnie pasuje do każdego miejsca i nie burzy także doznań estetycznych.
Nominalny zasięg urządzenia wynosi 10 m, co pozwala na wygodne poruszanie się w domowych warunkach.
Łatwość użytkowania i podłączenia urządzenia, jakość strumieniowanego dźwięku, wygoda bez słuchawek i plątaniny kabli ułatwiają użytkownikom z dysfunkcją wzroku codzienne audio życie.

Maksymilian Pijanowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>