Apple obniża ceny… iCloud

Choć według szacunków Bank of America Merrill Lynch koszt podzespołów użytych w 64-gigabajtowym iPhone’ie 6S   wynosi 234$, to w amerykańskim Apple Store zapłacimy za niego 749$ plus należny podatek. Nawet biorąc pod uwagę pozostałe koszty, trzeba powiedzieć, że to wysoka marża. Tanio nigdy nie było, a na domiar złego Apple tuż przed rozpoczęciem składania zamówień, zdecydowało się na podwyżkę cen nowych smartfonów w Europie. Za wspomniany model iPhone’a zapłacimy teraz 849€ czyli o 50€ więcej niż za jego poprzednika. Prawdopodobnie to nie koniec i kolejny model będzie jeszcze droższy, dlatego wszyscy zainteresowani powinni już odkładać na niego pieniądze. Apple postanowiło nam w tym pomóc.

Firma z Cupertino przy okazji środowej premiery systemu iOS 9 obniżyła ceny pakietów usługi iCloud. Co prawda w dalszym ciągu do dyspozycji mamy 5 GB darmowego miejsca na dane w chmurze Apple, a korzystając z oferty konkurencji nie musimy wykupywać dodatkowego miejsca, to jednak zaktualizowane ceny iCloud sprawiają, iż szkoda się rozdrabniać.

Użytkownicy korzystający wcześniej z płatnej wersji 20 GB otrzymali automatycznie dodatkowe 30 GB miejsca na dane, natomiast w przypadku pojemności 200 GB zmniejszono jej miesięczny koszt o dolara. Dotychczasowa opcja 500 GB została zlikwidowana, a w tej cenie oferowana będzie teraz pojemność 1 TB, co da oszczędność 10$ miesięcznie.

Aktualne ceny poszczególnych opcji pojemnościowych:

• 50 GB: 0,99 € / mc;
• 200 GB: 2,99 € / mc;
• 1 TB: 9,99 € / mc.

Konkurencyjna usługa Dropbox oferuje 1 TB miejsca w tej samej miesięcznej cenie 9,99 €, natomiast wykupując pakiet na cały rok, zapłacimy 99,99 €  .

Maksymilian Pijanowski

Źródło: Apple, iDownloadBlog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>