„Gra o tron” według Apple

Tron stworzony z mieczy z serialu "Gra o tron"

Gdy usłyszałem słowa ”Orężem się wojuje, a złotem zwycięża”, dałbym sobie rękę uciąć, iż ich autorem jest Tyrion lub Lord Petyr Baelish/Littlefinger z „Gry o tron”. No i teraz wyglądałbym jak Jaimie Lannister. Te Słowa nie pochodzą z książki/serialu, to przysłowie, a w dodatku polskie.

W siedmiu królestwach przez cały ubiegły rok, władcy biorący udział w grze o smart tron, zdołali zgromadzić jedynie 720 tysięcy rąk chętnych do pomocy. Rąk wyposażonych w smart zegarki. 10-ego kwietnia bieżącego roku, do gry dołączył nowy gracz, który walczył orężem ze stali i aluminium, a tron zdobył złotem.

Apple Watch Edition - złota koperta na czarnym pasku

Zdaniem analityków firma z nadgryzionym jabłkiem w herbie sprzedała trzy miliony zegarków Apple Watch w ciągu dwóch tygodni przedsprzedaży.

Według  dyrektora Think Big Analytics, Carla Howe, 1,8 miliona nabywców wybrało najtańszą, aluminiową wersję Sport, a 1,2 miliona zdecydowało się na stalowy model zegarka. Złoty Apple Watch Edition ozdobił 40 tysięcy nadgarstków poddanych firmy z Cupertino.

Bazując na analizach, uzyskane przychody Apple wyniosły odpowiednio 675, 900 i 500 milionów dolarów, a prawdopodobna wysokość marży spowoduje, iż do skarbca firmy trafi 60% tych kwot.

Zróżnicowanie cen zegarka Apple Watch zamykające się w przedziale 349 – 17000 dolarów jest jedynym czynnikiem kształtującym wysokość przychodów generowanych przez poszczególne modele, jednak zaledwie 40 tysięcy Edition odpowiedzialne za blisko 25% całkowitej sumy przychodów robi wrażenie. 3 miliony stalowego i aluminiowego nowego oręża Apple pozwoliło pokonać konkurencję, natomiast obraz zwycięzcy utrwala złoty model Edition.

Beyonce z Apple Watch Edition na nadgarstku

W jednym z ostatnich wpisów napisałem, że Apple ”oddając cesarzowi, co cesarskie” uhonorowało Karla Lagerfelda specjalną wersją złotego zegarka. Teraz z identyczną zaprezentowała się królowa r’n’b Beyonce. Cesarz i Królowa, namiestnicy Apple.

Źródła zdjęć: vox.com, apple.com, beyonce.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>