Grenada Natural Tech

Orzech kokosa
Orzech kokosa

New York, Manhattan, 5th Avenue, ekskluzywny sklep. Stoję przy regale. Podchodzi ekspedient. Nie, nie oferuje mi garnituru, tylko pyta: – Przepraszam, czy masz problemy ze wzrokiem? -Tak. – odpowiadam. – Zauważyłem, gdy schodziłeś po schodach. Chciałbym Ci coś polecić. Pochodzę z Grenady, jestem Indianinem. – Tu zacząłem się trochę bać. – My nie chodzimy do lekarzy i nie używamy lekarstw. Mój wujek też nie widział, ale rozbił orzech kokosa i umył wodą z niego swoje oczy. Rano widział. Powinieneś spróbować. – powiedział – Na pewno zobaczysz różnicę. – To nie był wstęp do wciśnięcia mi zaraz po zagajeniu rozmowy krawatu, więc grzecznie mu za radę podziękowałem. Minęły dwa miesiące, przypomniałem sobie o tym. Kupiłem kokosa.
Technologicznie, kokos nie jest skomplikowanym urządzeniem i do tego bardzo dostępnym, do nabycia w większości sklepów na stoisku owoce/warzywa. Problemem może być jedynie dostanie się do jego wnętrza, ale do wnętrza iPhone’a też jest ciężko się dostać. W takim przypadku jednak nie polecałbym śrubokrętu i młotka, jak podane zostało na dołączonej instrukcji obsługi orzecha.
Zanim skorzystałem w praktyce z porady, postanowiłem sprawdzić, co mówi o kokosie teoria.
Oto czego się dowiedziałem.
Kokos ma silne działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne i antywirusowe. Woda kokosowa jest całkowicie sterylna dopóki pozostaje w orzechu, zawiera ponadto witaminy z grupy B, magnez, potas i fosfor. Struktura wody kokosowej jest niemalże identyczna z osoczem ludzkiej krwi, co wykorzystywano podczas II Wojny Światowej, w postaci kroplówki podawanej rannym przy silnym krwawieniu. Olejek kokosowy przyśpiesza gojenie się ran, zapobiega powstawaniu plam i przebarwień na skórze, zapobiega jej starzeniu i powstawaniu zmarszczek. Pominąłem zastosowania czysto kulinarne, skupiając się tylko na potencjalnych zaletach zdrowotnych. O wujku w internecie niestety nic nie znalazłem. Nie wiem, co tak naprawdę mu dolegało, czy raniono go strzałą, czy likwidował zmarszczki, ważne, że mu w jego problemie pomogło i z tego się cieszę. Woda z wnętrza orzecha już czeka w szklance, pomoże czy nie, cieszę się, że na swej drodze spotykam ludzi, którzy bezinteresownie starają się mi pomóc. Dziękuję Wam za to.

Maksymilian Pijanowski

Jedno przemyślenie nt. „Grenada Natural Tech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>