IPhone i iPady w ofercie T-Mobile MIG JUMP! dla niesłyszących

Logo T-Mobile

Z usług operatora sieci komórkowej T-Mobile korzysta w Polsce prawie 16 milionów klientów. Na stronie firmy można przeczytać, iż „nadrzędnym celem T-Mobile jest budowanie długofalowych relacji z klientami w oparciu o zrozumienie ich indywidualnych potrzeb”. Do takich klientów z całą pewnością należą osoby z dysfunkcją słuchu, wzroku i ograniczeniami motorycznymi. I także o nich nie zapomniał operator wdrażając szereg dedykowanych im rozwiązań. Przykładem takich działań jest nowa oferta MIG JUMP! dla osób niesłyszących, która powstała w wyniku współpracy T-Mobile i Migam.org.

Celem nowej oferty będącej wynikiem dialogu operatora ze środowiskiem osób niesłyszących jest ułatwienie im codziennej komunikacji. Pod jednym z moich ostatnich wpisów na łamach serwisu MyApple.pl, gdzie napisałem m.in. o wprowadzeniu przez Apple nowej kategorii do sklepu App Store poświęconej aplikacjom współpracującym z czytnikiem ekranu dla niewidomych, pojawił się komentarz: ”O! YouTube dla niewidomych. Nieźle”. Tak, osoby z dysfunkcją wzroku też korzystają z YouTube’a, a osoby niesłyszące mogą korzystać z telefonu. Tylko do tego potrzeba wyobraźni. Można widzieć nie widząc i słyszeć nie słysząc, a samo posiadanie czegoś nie powoduje automatycznie korzystania z tego, czytaj: myślenia.

Taką wyobraźnią może pochwalić się T-Mobile, które z myślą o ponad 470-ciu tysiącach niesłyszących i 6-ciu milionach niedosłyszących w Polsce, wprowadziło ofertę MIG JUMP!. W jej ramach klienci otrzymają aż 25GB miesięcznego pakietu danych, które pozwolą osobom niesłyszącym swobodnie korzystać z komunikatorów internetowych oraz rozmów video bez płacenia za niewykorzystane minuty.

W informacji prasowej na stronie T-Mobile, firma napisała, iż w taryfie MIG JUMP! będą oferowane ”nowoczesne tablety i telefony z LTE 4G i kamerami umieszczonymi z przodu”. Zadzwoniłem do T-Mobile i uzupełniłem tą informację o konkretne modele. Będą to:

• 7-calowy tablet Samsung Galaxy Tab 4 (cena 9 zł + 20 zł koszty dostawy)
• 10-calowy tablet Lenovo Yoga 2 (cena 99 zł)
• 7,9-calowy iPad mini cena (799 zł)
• 9,7-calowy iPad Air (1399 zł)

oraz smartfony:

• Lumia 640 XL (cena 9 zł)
• Samsung Galaxy A3 (cena 199 zł)
• Samsung Galaxy A5 (cena 499 zł)
• HTC One M9 (cena 1599 zł)
• iPhone 6 (cena 1999 zł)

Abonament w taryfie MIG JUMP! został ustalony na kwotę 79,99 zł miesięcznie, a dla aktualnych klientów T-Mobile na 69,99 zł, przy umowie na 30 miesięcy. Prócz 25-gigabajtowego pakietu danych klienci otrzymają dodatkowo 500 MMS-ów wymiennych na SMS-y.

Oferta MIG JUMP! będzie dostępna wraz ze specjalną aplikacją, tłumaczem języka migowego online. Dzięki niej osoba niesłysząca będzie w stanie bez przeszkód komunikować się ze słyszącymi. Ułatwi to także komunikację w blisko 140 salonach T-Mobile podczas zawierania umów i kupna telefonu.

Poza stworzeniem Translatora Migam i dostosowania salonów do potrzeb osób z dysfunkcją słuchu, operator wraz z Migam.org zrealizował tłumaczenie na język migowy filmu „Wielkie Nadzieje”, który można obejrzeć na kanale Alekino+. Współpraca objęła również prace nad dostosowaniem stron internetowych T-Mobile do wymogów WCAG 2.0.

Małgorzata Rybak-Dowżyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej w T-Mobile Polska powiedziała, iż  ”podstawą każdego społeczeństwa i każdej grupy społecznej jest komunikacja. Jako firmie telekomunikacyjnej zależy nam na budowaniu pomostu komunikacyjnego łączącego wszystkich i wszędzie. Cieszymy się z podjętej współpracy z Migam, rozpoczęliśmy wspólny dialog społeczny, który stał się podstawą do wypracowania rozwiązań odpowiadających na potrzeby osób niesłyszących. To dla nas wielki zaszczyt, że dzięki technologii i naszym możliwościom mogliśmy wyjść im naprzeciw”.

Sieć T-Mobile jako pierwszy w Polsce operator zaoferował plan taryfowy przeciwdziałający cyfrowemu wykluczeniu osób niepełnosprawnych. Choć w przypadku usługi MIG JUMP! są to osoby z dysfunkcją słuchu, to należy mieć nadzieję na dalsze działania firmy dostosowujące usługi do potrzeb pozostałych grup użytkowników.

Maksymilian Pijanowski

Źródło: T-Mobile, Migam.org 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>