Konferencja WWDC 2016 – jak ją oglądać

Już w najbliższy poniedziałek, 13 czerwca, rozpocznie się tegoroczna konferencja Worldwide Developers Conference – cykliczna impreza dla twórców oprogramowania organizowana przez Apple od 1983 roku. W jej trakcie, developerzy z całego świata mają możliwość poznania planów rozwoju systemów operacyjnych firmy, a także udziału w warsztatach praktycznych pomagających im w integracji własnych produktów z zaprezentowanymi na niej technologiami. Do 2007 roku liczba uczestniczących w konferencji programistów wahała się pomiędzy 2 a 4,2 tysiącami osób, jednak począwszy od tej daty, na każdą kolejną sprzedawany jest komplet 5000 biletów. Chętnych jest oczywiście więcej, dlatego, aby wziąć w niej udział, prócz kwoty 1599 USD na pokrycie ceny biletu, potrzeba trochę szczęścia, aby go jeszcze wylosować. Jeżeli naszym celem nie jest jednak spotkanie CEO Apple Tima Cooka, o czym pisałem w jednym z wcześniejszych wpisów, słowo „Swift”, kojarzy się nam bardziej z modelem samochodu marki Suzuki niż z językiem programowania, a dla wspomnianej kwoty mamy bardziej rozsądne zastosowanie, to udział w WWDC nie ma sensu. Lepiej włączyć transmisję z otwierającego ją keynote i dowiedzieć się, czy Siri przemówi w końcu po polsku i czy za zakupy zapłacimy korzystając z Apple Pay.

Keynote otwierający WWDC 2016 odbędzie się w poniedziałek o godzinie 19:00 czasu środkowoeuropejskiego (10:00 rano czasu miejscowego). Jak każde tego typu wydarzenie, także to będzie transmitowane na żywo w serwisie Apple.com. Relację wideo będzie można oglądać za pośrednictwem urządzeń mobilnych z systemem iOS 7.0 lub wyższym, komputerów Mac z systemem OS X od wersji 10.8.5 Mountain Lion i przeglądarką Safari 6.0.5 lub wyższą przechodząc pod adres: www.apple.com/apple-events/june-2016.

Transmisja z nadchodzącego keynote będzie dostępna także na urządzeniach Apple TV 2 i 3 generacji z oprogramowaniem 6.2 lub nowszym oraz na Apple TV 4 z systemem tvOS za pośrednictwem dedykowanej aplikacji WWDC.

Właściciele komputerów PC pracujących pod kontrolą Windows 10 prezentację firmy Apple będą mogli oglądać bezpośrednio w przeglądarce Microsoft Edge pod adresem: www.apple.com/apple-events/june-2016.

Użytkownicy wcześniejszych wersji systemu operacyjnego Microsoftu muszą skorzystać z darmowego programu VLC Media Player, gdzie przechodząc do menu „Plik” i wybierając opcję: „Odtwórz strumień z sieci” w polu edycyjnym adresu URL należy wkleić link: http://p.events-delivery.apple.com.edgesuite.net/15pijbnaefvpoijbaefvpihb06/m3u8/atv_mvp.m3u8

Z programu VLC Media Player mogą skorzystać również użytkownicy Androida. Po uruchomieniu aplikacji i wybraniu z menu w lewym górnym rogu opcji „Stream”, należy wkleić poniższy adres URL do danego pola dla streamingu: http://p.events-delivery.apple.com.edgesuite.net/15pijbnaefvpoijbaefvpihb06/m3u8/atv_mvp.m3u8

Relację Live z poniedziałkowej prezentacji można również śledzić w serwisie MyApple.pl . Zapraszam serdecznie, szczególnie, że jak napisał Tomasz Wyka: „Śniło mi się, że Apple wchodzi do Polski z Apple Pay, a do tego Siri zaczęła mówić po Polsku.” Oby nie był to tylko sen.

Maksymilian Pijanowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>