Lunch z Timem Cookiem wylicytowany za ponad pół miliona dolarów

W serwisie Charitybuzz zakończyła się właśnie aukcja, na której licytowano… lunch. Co prawda jej opis nie zawierał menu, za to precyzował w jakim towarzystwie owy lunch będzie się odbywał. Zważywszy na fakt, iż zwycięzca aukcji spotka się tête-à-tête z jednym z najbardziej wpływowych ludzi na świecie, ostateczna cena lunchu – 515 tysięcy USD – nie wydaje się zbyt wygórowana. Szczególnie, gdy osobą tą jest szef Apple, Tim Cook.

Prócz wspomnianego lunchu, aukcja obejmowała również podwójne zaproszenie na najbliższy Keynote Apple. W poprzednich latach, dzięki podobnym licytacjom udało się zebrać 610 i 330 tysięcy USD, natomiast w ubiegłym roku, lunch i podwójne zaproszenie na keynote otwierający konferencję WWDC sprzedano za 200 tysięcy USD. Choć zebrane w ten sposób pieniądze trafiają na cel charytatywny, a mianowicie do Centrum na rzecz Sprawiedliwości i Praw Człowieka im. Roberta F. Kennedy’ego, to zamiast pochwał można było przeczytać komentarze o „spadku wartości” Cooka. Najwyraźniej w tym roku ją odzyskał, lub informacja o tym menu jakoś jednak wypłynęła. Smacznego!

Maksymilian Pijanowski

Źródło: Charitybuzz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>