Migający Biały Dom – wycieczka po rezydencji prezydenta USA w języku migowym

Widok na Biały Dom

W dniu 26-go lipca 1990 roku prezydent Stanów Zjednoczonych George H. W. Bush podpisał ustawę przeciwdziałającą dyskryminacji obywateli amerykańskich ze względu na niepełnosprawność – Americans with Disabilities Act. Z okazji 26 rocznicy tego faktu Biały Dom udostępnił prezentację rezydencji prezydenta w języku migowym.

Biały Dom (ang. White House) jest oficjalną rezydencją i miejscem pracy prezydentów USA. Uroczyste oddanie do użytku budynku położonego przy 1600 Pennsylvania Avenue w Waszyngtonie nastąpiło w 1800 roku, a pierwszym prezydentem, który w nim zamieszkał, był John Adams. Pomimo, iż Biały Dom przechodził wielokrotnie zmiany wystroju, to jego zewnętrzne ściany pozostały niezmienione od 200 lat. Budynek składa się z trzech głównych części: tzw. Rezydencji Wykonawczej, Wschodniego Skrzydła oraz Zachodniego Skrzydła.

Na udostępnionym wideo recepcjonistka Leah Katz-Hernandez, pracująca na co dzień w Zachodnim Skrzydle, opowiada w amerykańskim języku migowym o miejscu swojej pracy. Zachodnie Skrzydło jest całkowicie zamknięte dla osób zwiedzających, bowiem w tej części Białego Domu znajduje się Gabinet Owalny, pełniący rolę miejsca codziennej pracy prezydenta oraz biura urzędników z jego administracji.

Maksymilian Pijanowski

Źródło: Wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>