”Mniej niż dwa zera”, czyli pierwsze wyniki Apple Music

Trzy białe iPhone'y z otwartą aplikacją Apple Music na ekranach

”…Zawodowi macherzy od losu,
Specjaliści od śpiewu i mas,
Choćbyś nie chciał i tak znajdą sposób…”
Tak w pochodzącej z debiutanckiego albumu piosence ”Mniej niż zero” śpiewała grupa „Lady Pank”. Firma z Cupertino, specjalista zarówno od ”śpiewu”, jak i mas, uruchomiła 30-go czerwca muzyczną usługę streamingową Apple Music i po 30-tu dniach jej wynik to ”Mniej niż dwa zera”.

Przez pierwsze 3 miesiące użytkownicy mogą korzystać z usługi za darmo i przychody Apple wynoszą rzeczywiście mniej niż zero, a nawet są na minusie, o czym pisałem w felietonie „Kasa ma się zgadzać, zwłaszcza w Apple Music” na łamach trzeciego numeru ”MyApple Magazynu”. Natomiast wynik mniejszy niż dwa zera dotyczy aktualnej liczby użytkowników nowej usługi.

Zanim firma z Cupertino zapowiedziała debiut Apple Music, agencja The Associated Press podała informację, iż Apple liczy na około 100 milionów subskrybentów. Póki co, firmie udało się osiągnąć wynik 10-ciu milionów. Czy to dużo, czy mało?

Z jednej strony do zakładanych dwóch zer jeszcze trochę brakuje, a z drugiej liczba użytkowników konkurencyjnych serwisów m.in. Spotify, Deezera i Pandory, które istnieją na rynku od kilku lat, wyniosła w ubiegłym roku w Stanach Zjednoczonych 41 milionów. Oczywiście, patrząc globalnie samo Spotify posiada 75 milionów użytkowników, więc wynik Apple Music wygląda w tym porównaniu gorzej, ale należy pamiętać, iż tylko 20 milionów z tej liczby to płacący subskrybenci.

W tym momencie trudno porównywać usługę streamingową firmy Apple do konkurencji. Minęło 30 dni, usługa jest dostępna oficjalnie jedynie na urządzeniach z logo nadgryzionego jabłka i to po ich odpowiedniej aktualizacji. Biorąc pod uwagę to, iż jesienią dostęp do usługi otrzymają urządzenia z systemem Android, w iTunes Store zarejestrowanych jest ponad 800 milionów użytkowników, a iPhone’y w każdym kwartale sprzedają się w dziesiątkach milionów egzemplarzy, z pewnością Apple ”choćbyś nie chciał i tak znajdzie sposób”, żeby osiągnąć te dwa zera i 100 milionów.

Maksymilian Pijanowski

Źródło: AppleInsider

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>