#MyApple – Gameplay i zrzuty ekranowe z Apple TV? Proszę bardzo.

Kupiłem Apple TV i chociaż nie jest to konsola, to pierwszą aplikacją, którą pobrałem na to urządzenie, była gra Crossy Road. Po kilku sekundach okazało się, że produkcja studia Hipster Whale wcale nie jest taka prosta, jak mi się wydawało.

W grze „Crossy Road” wcielamy się w kurę, na którą czyhają niebezpieczeństwa podczas przechodzenia przez ruchliwe ulice, tory kolejowe i odcinki rwącej rzeki. Pomimo, iż gra jest wręcz banalna, wymaga zręczności i odrobiny szczęścia. Mnie zabrakło jednego i drugiego, bo już przy pierwszej trzy-pasmówce, moja kura ozdobiła maskę nadjeżdżającego samochodu.

Czy powinienem się tym podzielić? Zrobić zrzut ekranu i wrzucić go na Facebooka, a może nagrać gameplay’a z poradą i zamieścić takie video na YouTube? Wychowałem się na Atari i grze River Raid, dlatego nie czuję takiej potrzeby, ale nowe pokolenie graczy już tak. Apple TV nie jest co prawda PlayStation 4, gdzie nagranie video lub wykonanie zrzutu ekranu, to kwestia naciśnięcia jednego przycisku na padzie, jednak także tutaj użytkownik ma taką możliwość.

Możemy tego dokonać na trzy sposoby. Dwa z nich wykorzystują wejście USB C, w jakie wyposażono nowe Apple TV oraz program QuickTime Player lub Xcode na naszym komputerze, a trzecie rozwiązanie wymaga użycia specjalnej przystawki do przechwytywania obrazu, podłączanej przez HDMI.

Powyższe sposoby opisałem na łamach serwisu MyApple.pl, dlatego, aby się nie dublować, wszystkich zainteresowanych tych tematem zapraszam bezpośrednio do tamtego tekstu. Być może po jego przeczytaniu, wrzucicie swojego gameplay’a z „Crossy Road” na Apple TV i dowiem się, jak przejść tą kurą przez ulicę?

Przejdź do artykułu na MyApple.pl

Maksymilian Pijanowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>