Nakręć Apple Watcha i zainstaluj na nim Windowsa 95

Bez względu na typ zastosowanego w zegarku mechanizmu, należy pamiętać o regularnym dostarczaniu mu odpowiedniej ilości energii. W przypadku zegarków mechanicznych z manualnym naciągiem, zasilanie odbywa się poprzez nakręcanie sprężyny napędowej za pomocą pokrętła nazywanego koronką. Bez niej, korzystanie z zegarka byłoby niemożliwe. Pomimo, iż Apple Watch nie wymaga nakręcania, a co najwyżej ładowania w kółko, to także on został wyposażony w koronkę. Za jej pomocą nie tylko go nie naładujemy, ale są sytuacje, kiedy do niej samej trzeba podłączyć silniczek, aby ekran Apple Watcha się nie wygasił.

W listopadzie 2014 roku napisałem o jednym z chińskich użytkowników, któremu najwyraźniej coś brakowało w posiadanym iPhonie 6, bowiem uruchomił na nim system Windows 98. Sytuacja ta wydała mi się na tyle kuriozalna, że podsumowałem ją już w tytule pisząc „Takie rzeczy tylko w Chinach”. Jak się jednak okazuję nie tylko.

Amerykański programista Nick Lee postanowił uruchomić system Windows 95 na zegarku Apple Watch. Firma Apple nie pozwala na tego typu modyfikacje, dlatego jak sam napisał – „Warranty: gone”. Programista stracił gwarancję, jednak  dopiął swego. Lee zmodyfikował pliki SDK WatchKit (zestawu narzędzi, który pozwala na tworzenie i testowanie aplikacji kompatybilnych z inteligentnym zegarkiem Apple), dzięki czemu po skopiowaniu do pakietu aplikacji i zapisaniu w pliku konfiguracyjnym obrazu ISO systemu Windows 95, mógł rozpocząć jego emulowanie. Rozruch systemu Microsoftu przekształconego w aplikację dla Apple Watcha trwał godzinę i w jego trakcie smartzegarek nie mógł zostać wprowadzony w stan uśpienia. W ustawieniach Apple Watcha możemy określić czas aktywacji wyświetlacza po wybudzeniu. Jako, że maksymalnie wynosi on 70 sekund, aby go wydłużyć, Lee użył wspomnianego silniczka, który obracał cyfrową koronkę Apple Watcha przez godzinę. Jak wygląda praca w Windows 95 uruchomionym na smartzegarku Apple możecie obejrzeć poniżej. Bez obaw, film trwa tylko 5 minut.

Maksymilian Pijanowski

Źródło: Medium Co. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>