New flame – płonący głośnik Beats Pill XL

Biały głośnik Beats Pill

W moim wpisie: „Apple, pigułki, teledyski – Beats Pill”, w którym opisałem linię głośników, należącej od ubiegłego roku do Apple, firmy Beats, wspomniałem, że się boję. Z jednej strony agresywnej kampanii marketingowej tego producenta audio, a z drugiej, iż jednak wkrótce, coś od niego kupię. Dobrze, że tego nie zrobiłem, bo było się czego bać.

Jako przykład działań marketingowych firmy Beats, wymieniłem lokowanie głośnika Pill w teledyskach. Jednym z nich było video do piosenki Chrisa Browna – ”New flame”, gdzie głośnik pojawia się już w pierwszej scenie. Słowo ”Flame”, z języka angielskiego tłumaczymy jako ”płomień” i choć w tym przypadku chodziło o płomień innego rodzaju, to w rzeczywistości tytuł okazał się proroczy. Głośnik Beats Pill XL z powodu wad konstrukcyjnych może stanąć w ogniu.

Głośnik firmy Beats, pomimo, iż ta należy do Apple, nie jest produktem tej ostatniej. Wprowadzony został do sprzedaży w listopadzie 2013 roku, a firma z Cupertino ogłosiła przejęcie Beats 28-ego maja 2014, co ostatecznie nastąpiło 1-ego sierpnia 2014. Mimo wszystko, to właśnie na Apple spadło rozwiązanie tego problemu.

Czarny głośnik Beats Pill XLW związku z wykrytą wadą, w serwisie internetowym Apple pojawiła się strona informująca o problemie i wzywająca do zaniechania korzystania z głośnika Beats Pill XL i zwrotu urządzenia. Wystarczy wypełnić formularz, dzięki czemu do użytkownika zostanie wysłane pudełko, w którym ma odesłać wadliwy sprzęt. Po około 3 tygodniach otrzyma 325 dolarów w zależności od wybranej procedury, albo jako przelew na konto bankowe, albo jako środki do wykorzystania w sklepach Apple.

Apple będąc właścicielem firmy Beats jest teraz finansowo odpowiedzialna za wszelkie wykryte niedociągnięcia tego producenta audio bez względu, jakiego okresu dotyczą. Być może, dlatego płacąc za Beats kwotę trzech miliardów dolarów, 2,6 miliarda zostało wypłacone w gotówce od razu, a pozostałe 400 milionów miało zostać przekazane w późniejszym terminie. Taki bufor na poczet sytuacji tego rodzaju. Tak czy inaczej, głośnik firmy Beats okazał się dla Apple gorzką pigułką i do tego dużą, w końcu to Pill XL.

Maksymilian Pijanowski

Źródło: Apple

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>