Nie wszystko Edition, co się świeci – pozłacanie zegarka Apple Watch

Apple Watch Edition na czerwonym pasku

Według szacunkowych wyliczeń Grega Koeniga z Luma Labs 18-karatowe złoto użyte w 42-milimetrowej kopercie zegarka Apple Watch Edition waży 29,16 gramów. Standaryzowaną miarą wagową tego kruszcu w jubilerstwie, jest trojańska uncja o wadze 31,1035 gramów, dla jakiej wylicza się cenę w handlu złotem. Przy obecnym kursie, wartość użytego przy produkcji zegarka, 18-karatowego kruszcu, to ok. 834 dolary.

Cena Apple Watch Edition, dla którego przeprowadzono wyliczenia, wynosi 12 tysięcy dolarów. Najtańszy model Apple Watch Sport, z 38-milimetrową, aluminiową kopertą, kosztuje 349 dolarów. Koszty użytych komponentów i produkcji bez wydatków związanych z marketingiem, badaniami i logistyką, podane przez IHS wynoszą 83,7 dolary. Różnica pomiędzy najdroższą, a najtańszą wersją zegarka, polega na rozmiarze koperty, innej ładowarce, dłuższej o rok gwarancji, zastosowaniu szkła szafirowego i oczywiście złotego materiału zamiast aluminium. Pozostałe elementy są identyczne. Sumując wszystko razem: 349$ – cenę zegarka Apple Watch Sport, 50$ za większą kopertę, 49$ za dodatkowy rok ubezpieczenia AppleCare+, 7,86$ za szkło szafirowe i 834$ za użyte złoto, otrzymujemy 1289,86$. Nie uwzględniłem kosztów specjalnej ładowarki, jednak nawet ona, nie tłumaczyłaby ceny 12 tysięcy dolarów za Apple Watch Edition.

Jeżeli mimo wszystko złoty Apple Watch jest tym, który najlepiej dopełniałby kolorystycznie zestaw: złoty iPhone, złoty iPad i złoty MacBook, to istnieje tańszy sposób, aby taka wersja znalazła się na nadgarstku użytkownika. Niestety, jako że „amelinium nie pomalujesz”, konieczny jest zakup stalowego modelu zegarka.

Za kwotę 399 dolarów, firma Watch Plate oferuje możliwość pokrycia Apple Watcha 24-karatowym, różowym lub żółtym złotem. Wystarczy stalową wersję zegarka firmy z Cupertino wysłać kurierem pod adres firmy, aby po trzech dniach cieszyć się jego nowym, bardziej szlachetnym wyglądem.

Apple Watch pozłacany przez Watch Plate

Trochę inną usługę oferuje szwajcarska firma Golden Dreams. Pokrycie zegarka Apple Watch 24-karatowym żółtym lub 18-karatowym białym bądź różowym złotem, to koszt ok. 3540 dolarów za wersję 38-milimetrów i 3648 dolarów za większy model. Dodatkowo mamy możliwość wyboru jednego z stu sześćdziesięciu pasków wykonanych m.in. ze skóry aligatora, pytona, rekina i strusia. Całość zostanie dostarczona w eleganckim pudełku.

Apple Watch pozłacany przez Golden Dreams

Nie to jednak jest przyczyną wyższej ceny w stosunku do oferty firmy Watch Plate. W przypadku wybrania usług tej pierwszej, złotem jest pokrywany oosiadany już przez użytkownika zegarek, natomiast w Golden Dreams, cena zawiera prawie dowolny model Apple Watcha. Prawie, bo bez Apple Watch Edition. Za tego przepłacimy w sklepie.

Maksymilian Pijanowski

Źródło: CultofMac9to5mac

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>