Osobne foldery na selfie i zrzuty ekranowe w iOS 9

 

Screenshoty z nowego iOS 9 / fot. AppleInsider

Ta wiadomość powinna ucieszyć zwłaszcza amatorów selfie i osoby często wykonujące zrzuty ekranu. Firma Apple, wraz z najnowszą betą systemu iOS 9, wprowadziła do aplikacji Zdjęcia dwa nowe foldery. Choć własne selfie najłatwiej odnaleźć przeglądając swój profil w mediach społecznościowych, a do segregacji screenshotów istnieją aplikacje firm trzecich, to zmiany wprowadzą porządek w systemowej rolce aparatu.

Wykonane przy użyciu przedniej kamery zdjęcia system iOS 9 umieści automatycznie w dedykowanym im folderze ”Selfies”. Tak przynajmniej wygląda to w angielskiej wersji językowej, w polskiej spodziewam się bardziej ”Autoportretu”, niż jednego z bardziej potocznych określeń.

Zrzuty ekranowe iPhone’a, iPada i iPoda Touch wykonywane poprzez jednoczesne wciśnięcie przycisków Home i Power będą także wyodrębnione w osobnym katalogu. Pozwoli to na ich szybsze odszukanie, bez konieczności instalowania osobnych aplikacji np. Screeny, z której dotychczas korzystałem.

Nowe foldery w iOS 9 działają podobnie do inteligentnego katalogu w systemie OS X, który  ułatwia wyszukanie określonych plików na komputerach Mac, bez względu na to, gdzie je zapisano.

Finalna wersja iOS 9 trafi do użytkowników wraz z premierą nowych iPhone’ów, czyli najprawdopodobniej we wrześniu. W tym samym czasie możliwość pobrania nowego systemu w formie aktualizacji otrzymają również posiadacze starszych iPhone’ów począwszy od modelu 4S. Gdyby ktoś nie mógł się mimo wszystko doczekać nowych funkcji, to firma z Cupertino udostępniła w tym tygodniu wersję beta iOS 9 do publicznych testów. Wcześniej taką możliwość posiadali jedynie deweloperzy, jednak teraz każdy użytkownik może przystąpić do programu beta testów. Wystarczy zarejestrować się na dedykowanej stronie. Oczywiście na własną odpowiedzialność.

Maksymilian Pijanowski

Źródło: AppleInsider

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>