Premiera. MyApple Magazyn – nieprzypadkowo dobra rzecz

Okładka Magazynu MyApple

Wiele z dobrych rzeczy w życiu dzieje się za sprawą przypadku, wiele nie ma z nim nic wspólnego. Jak pewnie niektórzy z was wiedzą, na początku tego roku, dołączyłem do grupy profesjonalnych iZapaleńców tworzących MyApple.pl, największy w Polsce serwis zajmujący się tematyką związaną z firmą Apple. I to właśnie jedna z takich rzeczy. Gdy zaledwie rok temu zakładałem własną stronę Maxessibility, nie spodziewałem się, iż kilka miesięcy później moje wpisy na łamach MyApple, będzie czytać kilka tysięcy osób. Wczoraj Serwis wszedł na nowy poziom działalności i jestem dumny, iż mogę być jej częścią. Poznajcie nieprzypadkowo dobry MyApple Magazyn.

W tym miejscu chciałbym podziękować założycielowi i właścicielowi MyApple Tomkowi Wyce, który podczas przypadkowej Twitterowej rozmowy na inny temat zaproponował mi, że gdybym chciał napisać coś o Apple to na MyApple znajdzie się dla mnie miejsce. Cholera! Pewnie, że chcę! Dziękuję Tomek.

Serwis to jedno. W ciągu tylko jednego tygodnia, w jego ramach powstają zarówno teksty news-owe, jak i wpisy blogowe, które swoją treścią zapełniłyby niejeden miesięcznik. Czy w takim razie, czytelnik może coś pominąć? Oczywiście. Zdarza się, że i mojej uwadze umknął jakiś temat i jest to o tyle niebezpieczne, iż powoduje ryzyko powielenia informacji i stratę czasu piszącego. Na szczęście nad wszystkim czuwa nasz redaktor naczelny Krystian ‘Mackozer’ Kozerawski i rozwiązania redakcyjne, co eliminuje pomyłki. W przypadku czytelników ryzyko pominięcia szczególnie interesującego tekstu jest większe, bo i ani nie mają Krystiana, ani czasu, a tego na siłę im nie zabieramy. Dlatego pojawił się MyApple Magazyn, w którym redakcja oraz zaproszeni goście zaprezentują ich zdaniem najlepsze treści. A od Ciebie czytelniku zależy, kiedy w wygodny sposób po nie sięgniesz.

Więcej o tym, kto i kiedy wpadł na pomysł wydawania MyApple Magazynu, co składać będzie się na jego zawartość i o tym, że przeczytacie go od deski do deski, dowiecie się w słowie wstępnym do pierwszego numeru autorstwa czuwającego nad wszystkim Redaktora Naczelnego Krystiana Kozerawskiego.

Z mojej strony wspomnę tylko, iż w premierowym numerze znajdziecie m.in. felieton Kingi Zielińskiej dotyczący mobilnego fotografowania, relacje Stevego Sande z tegorocznej konferencji WWDC, tekst Grzegorza Świątka o iPhone’ie w służbie fitnessu, trochę historii z pierwszej ręki od Jaromira Koppa, dylematy Jacka Zięby i Michała Masłowskiego w temacie iPad only i Apple Watcha, podróż fanboya do Moscone Center Krystiana i felieton ”W sieci kłamstw” redaktora(sic!) Pijanowskiego.

Zapytałem tworzących MyApple Magazyn ludzi, czy mogę ich tutaj przedstawić. Zgodzili się, ale, czy jest sens pisać, że Kinga to od zarania wyznawczyni jabłkowego ekosystemu twitterowa Sabatinka, czy #niepowaznamatka, jak sama o sobie mówi, że Steve Sande to wydawca serwisu Apple World Today (link http://apple- world.today Sprawdz) mieszkający w Highlands Ranch w Kolorado, że Grzegorz Świątek to bloger technologiczny, który kalorie spala na rolkach i przy stole bilardowym, że Jaromir Kop to domorosły programista uczulony na Androida, Windowsa i JB, fan transportu rowerowego, posiadacz czterech psów, papugi i dwóch żółwi, że Jacek Zięba to produktywny na każdym systemie fan nowych technologii, że Michał Masłowski to osoba odpowiedzialna za nagrania oficjalnego podcastu MyApple „MacGadka” i że Krystian Kozerawski w wolnych chwilach po za pełnieniem obowiązków redaktora naczelnego jest gitarzystą rockowo-metalowej formacji SonusVena? Czy nie lepiej powiedzą o nich samych teksty ich autorstwa składające się na treść MyApple Magazynu? Oceńcie to sami. Zapraszam do lektury.

MyApple Magazyn pobierzecie TUTAJ.

Maksymilian Pijanowski

P.S. Podziękowania dla Agnieszki Kozerawskiej za korektę, Radka Szwarca odpowiedzialnego za layout i skład MyApple Magazynu oraz dla całego składu tworzącego serwis MyApple.pl: Paweł Okopień, Dawid Świątek, Paweł Nowak, Rafał Pawłowski, Michał Lipiński, Denis Marciniak, Jakub Świtek, Robert Wojno, Daniel Światły, Michał Gapiński, Marek Gawryłowicz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>