Świat dużych dłoni – Czy Apple stworzył iPad killera?

Postać E.T. z iPhonem
„E.T. phone home.”

Firma Apple podarowała nam w tym roku iPhone’y w dwóch rozmiarach ekranu: 4,7 i 5,5 cala. IPhone’y 1G do 4s posiadały ekran 3,5 cala, 5/5s/5c 4 cale, a w tym roku urosły nam dłonie. Czy na pewno? Czytając recenzje iPhone’a 6 Plus mam takie wrażenie, w każdej występuje zdanie: „Nie mam małych dłoni”… Mojego 4-calowego iPhone’a obsługuję dwoma rękami, tak jest mi wygodniej, ale zacznę jak wszyscy, nie mam małych dłoni, ale… palców jak E.T. też nie mam.Firma Accenture przeprowadziła badania w 23 krajach, wynika z nich, że w ciągu najbliższego roku 57% badanych jest zainteresowanych nabyciem smartfona, a 48% z nich modelu z dużym ekranem tzw. fabletu. Podobnie firma analityczna IDC prognozuje w najbliższych latach dynamiczny wzrost sprzedaży większych smartfonów, a zestawiając te dane z innymi badaniami IDC, wykazującymi spadek zainteresowania kupnem tabletów w skutek właśnie rozwoju rynku fabletów, mamy odpowiedź, dlaczego Apple wypuściło model iPhone’a 6 Plus z ekranem 5,5 cala, a iPad mini 3 generacji pozostał w tym roku bez znaczących modyfikacji. Apple stworzyło własnego iPad killera. To odpowiedź na oczekiwania rynku, rynku dużych dłoni. Czy 6,9-calowy iPad mini zniknie z rynku za rok, dwa? Nie wiem, obawiam się, że Apple też tego nie wie. Z jednej strony to właśnie ten model dzięki swojej większej dostępności cenowej i gabarytowej był jeszcze do niedawna nazywany pogromcą większego 9,7-calowego iPada, z drugiej strony iPhone 6 Plus, killer iPada mini. Jest jeszcze trzecia strona, w przyszłym roku zobaczymy prawdopodobnie iPada Pro z 12,9-calowym wyświetlaczem. Tak, nie mam małych dłoni, ale to już nie będzie killer mniejszych urządzeń, to będzie armagedon, przynajmniej dla moich palców. I nie tylko moich.
W Polsce premiera nowych smartfonów Apple miała miejsce w piątek 24 października, na szarym końcu, Japonia była wcześniej, 19 września. Ok, bardziej chłonny rynek, ale przepraszam, jednak dłonie mamy większe. I co wymyślili klienci z kraju kwitnącej wiśni z ogromnym jabłkiem? Wymyślili przedłużacz kciuka do obsługi smartfonów… Yubi Nobiiru, bo tak nazywa się ten smart patent firmy Thanko wydłuża kciuka o 15 mm zapewniając „bardziej wygodną” obsługę dużego ekranu…13$ i jest wasz. Świat dużych dłoni? W fabrykach Foxconn na Tajwanie strajkowali pracownicy, dostawy iPhone’ów mogą mieć opóźnienia. Więcej ruchu przy składaniu większych iUrządzeń, więcej pieniędzy, taki postulat byłby nad wyraz zasadny. Świat dużych dłoni? Akurat!
A co do E.T., to on wyciągał tego palca mówiąc „E.T. go home”, nie, aby wrócić do domu, wyciągał go by sięgnąć przycisku Home na swoim UFOnie. Może nie ta planeta, Apple?

Maksymilian Pijanowski

Źródło obrazka: mothercusser.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>