System operacyjny sprzed ćwierćwiecza na smartwatchu Samsunga

 

Zegarek Samsung z System 6

We wpisie ”Windows 98 na iPhone? Takie rzeczy tylko w Chinach”, napisałem o chińskim użytkowniku, który na swoim urządzeniu uruchomił system od Microsoftu. Informacja okazała się na tyle interesująca, a przynajmniej mam taką nadzieje, iż wpis znalazł się
wśród dziesiątki najczęściej czytanych na mojej stronie. Dodatkowym wyjaśnieniem jego popularności był fakt, zajęcia przez iPhone’a 6, pierwszego miejsca wśród najczęściej wyszukiwanych haseł technologicznych 2014 roku w Google. Prawdopodobnym zwycięzcą rankingu pod koniec bieżącego roku zostanie również produkt firmy z Cupertino, Apple Watch, który zdominował tech-wiadomości z kilku ostatnich miesięcy. Biorąc pod uwagę zainteresowanie kategorią smart zegarków w ogóle, jakie niewątpliwie wzbudzi nowe urządzenie z portfolio firmy Apple, niejako odwróćmy ubiegłoroczną sytuację. Nie tą z trafieniem wpisu do Top10 oczywiście.

Programista Corbin Davenport na swoim kanale w serwisie YouTube, zaprezentował system z komputera Macintosh II uruchomiony na smartwatchu Samsung Gear Live z systemem Android Wear. W tym celu posłużył się emulatorem Mini vMac II, dostępnym w sklepie Google Play, za pomocą którego uruchomił: System 6 od Apple.

Praca na małym ekranie inteligentnego zegarka Samsumga przy wykorzystaniu systemu sprzed ćwierć wieku jest praktycznie niemożliwa, jednak trudno mówić o smart zegarkach w kategoriach urządzeń do pracy, jakiegokolwiek systemu by nie posiadały.

Maksymilian Pijanowski

Źródło: YouTube / Corbin Davenport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>