To już możliwe – Wypożycz film na nowym Apple TV

W moim poprzednim tekście informowałem o problemach, jakie napotkali pierwsi użytkownicy czwartej generacji Apple TV. Logując się na swoim urządzeniu przy pomocy polskiego Apple ID, napotykali oni dość kuriozalną sytuację, ponieważ przystawka telewizyjna firmy z Cupertino nie pozwalała na wypożyczanie filmów z iTunes Store. Jako, że jednym z tych użytkowników byłem również ja, a nie należę do cierpliwych osób, napisałem w tej sprawie maila. Do kogo? Do Tima Cooka.

Co prawda Dyrektor Generalny Apple mi nie odpisał, ale być może zabrakło mu na to po prostu czasu, ponieważ problem szybko rozwiązano. Kilka dni później aplikacja „Filmy” pojawiła się z powrotem w menu Apple TV, a od soboty polscy użytkownicy mogą już wypożyczać filmy za pośrednictwem tego urządzenia. Kliknięcie przycisku „Wypożycz” spowoduje rozpoczęcie pobierania filmu, a czas potrzebny na dokończenie tego procesu zależy od szybkości połączenia internetowego. Po ściągnięciu wypożyczonego filmu możemy zacząć go oglądać przez kolejnych 30 dni, natomiast od momentu rozpoczęcia oglądania musimy je zakończyć w ciągu 48 godzin. Jeżeli mamy ochotę oglądnąć film ponownie, to w tym czasie możemy to zrobić dowolną ilość razy.

Koszt wypożyczenia zależy od konkretnego tytułu i kształtuje się na poziomie 3,99€ za starsze filmy oraz 4,99€ za nowości. Opłata zostanie pobrana z karty kredytowej powiązanej z naszym kontem Apple ID.

Co prawda nowe Apple TV w zależności od modelu posiada wbudowany dysk o pojemności 32 lub 64GB, to nie można na nim przechowywać filmów zakupionych w iTunes, ponieważ tak jak w przypadku poprzednich generacji, producent nie przewidział możliwości kupowania filmów za pośrednictwem tego urządzenia. Jedynym sposobem odtworzenia filmów kupionych na własność w iTunes Store jest skorzystanie z funkcji AirPlay na urządzeniach z iOS lub kolekcja domowa na komputerze. Chyba muszę wysłać kolejnego maila.

Maksymilian Pijanowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>