Windows 98 na iPhone? Takie rzeczy tylko w Chinach

Ekran startowy Windows 98 na iPhonie
Windows 98 na iPhonie?

Na chińskim rynku premiera najnowszych modeli iPhone’a miała miejsce 17 października. Oczywiście padły kolejne rekordy sprzedaży. Miał kto kupować w tym 1,5 miliardowym państwie. Swoją drogą, ciekawe, jak wychodzi udział procentowy nabywców iPhone’a 6 i 6 plus w porównaniu do innych krajów, jeżeli przeliczyć to na ogólną liczbę mieszkańców?
Zostawiam temat, milion w tą, milion w tamtą. Ważne, że wśród nich znalazł się jeden użytkownik, który chyba nie do końca był zadowolony z zakupu. Przynajmniej z samego działającego na iPhonie systemu iOS8, gdyż uruchomił na nim Windowsa 98…Trzeba przy tym napisać, że posiadany przez niego iPhone 6 plus nie miał Jailbreake’a. Do wykonania tej operacji użył dostępnej w Appstore, aplikacji iDOS. Jest ona emulatorem, który pozwala grać w DOSowe gry na iPhonie i iPadzie. Teraz chiński użytkownik zagrał na niej Apple na nosie.
Jego kolejnym krokiem ma być instalacja na iPhonie „działającego” Windowsa XP, gdyż, jak napisał, teoretycznie jest to wykonalne. Sam fakt instalacji starego oprogramowania na nowym iPhonie jest bardzo ciekawy, jednak nie przynosi to niczego przydatnego. Połączenie takie powoduje więcej informacji o błędach niż jest naprawdę użyteczne.     Miałbym propozycję oszczędzającą dużo czasu poświęconego na dochodzenie do kolejnych wersji Windowsa na iPhonie: może lepiej kupić Microsoft Lumia już z aktualnym i działającym Windowsem?
Dla znających język chiński, wklejam link do szczegółowej instrukcji instalacji Win98 na iPhone: LINK

Maksymilian Pijanowski

Źródło zdjęcia: iphonehacks.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>