Zmiany w życiu posiadacza zegarka Apple Watch powodem mandatu

Samochód policyjny kanadyjskiej policji

Kanadyjczyk Jefferey Macesin został zatrzymany przez policję za korzystanie z zegarka Apple Watch. Być może za jakiś czas, urządzenia tego typu staną się narzędziem na rękach cyberprzestępców i takie zdanie będzie brzmieć jak początek kolejnej e-prasowej sensacji, jednak tym razem tak nie jest. 

Serwis CTV News, poinformował, iż mieszkańca Quebecu ukarano mandatem w wysokości 120 dolarów kanadyjskich za używanie nowego produktu Apple podczas jazdy samochodem. Jak powiedział Macesin, który jest fanem firmy z Cupertino, ”samochód policyjny, który jechał za mną nie miał włączonych świateł ostrzegawczych. Kiedy je włączył pomyślałem, że chce tylko żebym zjechał mu z drogi”. W tym samym czasie, Apple Watch na jego nadgarstku służył mu do sterowania odtwarzaniem muzyki w samochodzie i nie miał pojęcia, iż łamie tym prawo. Policja powołując się na paragraf 439.1 kodeksu bezpieczeństwa Quebec,  mówiącego iż żadna osoba nie może podczas jazdy pojazdem drogowym, używać urządzenia naręcznego, które wyposażono w funkcję telefonu, wypisała iKierowcy  mandat.

W rzeczywistości kwestia przyznania mandatu jest sporna, gdyż Kanadyjczyk używał urządzenia samodzielnie pozbawionego takiej funkcji. Jest to możliwe za sprawą połączenia via iPhone, podobnie jak ma to miejsce przy korzystaniu z zestawu głośnomówiącego czy słuchawek Bluetooth, zgodnych z prawem prowincji Quebec. Kierowca zastanawia się nad oddaniem sprawy w ręce prawnika.

Obsługa zestawu audio w samochodzie do tej pory nie była powodem mandatów. Ukarany nim, powiedział, że zegarek posłużył mu do zmiany odtwarzanych utworów. To także do tej pory, mogło odbywać się bez używania w tym celu Apple Watcha. Na konferencji Goldman Sach’s Technology, CEO Apple Tim Cook powiedział, iż celem działań Apple jest  stworzenie smart zegarka, który zmieni sposób życia jego użytkowników. Najwyraźniej niektórzy potraktowali te słowa zbyt dosłownie.

Maksymilian Pijanowski

Źródło: CNET

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>